Uzaktan Eğitim Giriş

UE Sistemine Giriş

Şifremi Unuttum

 

Sayaç

mod_vvisit_counterBugün148
mod_vvisit_counterDün715
mod_vvisit_counterBu Hafta2,809
mod_vvisit_counterBu Ay7,353
mod_vvisit_counterTamamı2,575,379
Anasayfa Bölümler İnşaat İnşaat Teknolojisi


İnşaatçılık; insanlık tarihi kadar eski, insanlık var olduğu sürece devam edecek, geçmişten geleceğe uzanan bilgi birikiminin çok, gelişimin hızlı olduğu bir meslek dalıdır. İnşaat programında; yapı elemanlarını üreten işletme sayısının nitel ve nicelik artışları karşısında ihtiyaç olan inşaat teknikerlerini yetiştirmek amacıyla eğitim programını uygulama ve teorik olarak düzenleyen program özellikle deprem ve depreme dayanıklı konut kazandırılması ve konut, iş, sağlık, eğitim, ulaştırma, su temini ve kullanımı vb. amaçlı yapıların yapım tekniklerini bilen, projeler üretebilen, uygun malzeme ve zemini seçebilen, projeleri uygulayıp yapımını denetleyebilen, karşılaştığı mesleki sorunlara çözümler üretebilen teknik elemanlar yetiştirebilmek amaçlanmaktadır.

Program amaçlarının ne ölçüde başarılı olduğunu izleyebilmek amacıyla

  • Öğrencilerin hazırlayacağı seminer ve dönem çalışmaları,
  • Endüstri ve işletmelerde yapılacak staj çalışmaları,

Ayrıca öğrencilerin mezuniyet sonrası mesleki çalışma ortamlarındaki uyum ve başarı düzeyleri de programın gelecekteki yapısının belirlenmesinde yardımcı olacaktır. Endüstriyel Elektronik programına kaydolan öğrenciler, programdan mezun olabilmek için öngörülen müfredattaki tüm dersleri alacaktır. Bunlara ek olarak, programın 1. yılın sonunda meslekleri ile ilgili 30 günlük Meslek Stajını başarıyla tamamlamaları gerekmektedir.

İnşaat programını bitiren öğrenciler İnşaat Teknikeri ünvanı alır. İnşaat Teknikeri piyasada, inşaat ve proje bürolarında mimari, statik yada vaziyet planlar ile mimari detayları çizme yeteneğine ve metraj ile hakediş hesaplarını yapabilme yeteneğine sahiptir. Bu sebeple proje bürolarında görev alabilir. Üstyapı ve altyapı şantiyelerinde teknik kontrollük hizmetlerinde görev alabilir. Mühendis ile inşaat işçileri arasında koordinasyonu sağlar. Projelerin uygulanmasını denetler, metraj ve hakediş hesaplarında mühendise yardımcı olur. Çimento, beton ve zemin mekaniği laboratuvarlarında örnek alma, inceleme, rapor hazırlama işlemlerini yapabilmelerinden dolayı, bu laboratuvarlarda çalışabilirler. Çimento fabrikalarında ve beton santrallerinde üretim elemanı ve laboratuar elemanı olarak görev alabilirler.

Öğretim Elemanları


Yrd. Doç. Dr. Yusuf Tola
(İnşaat Teknolojisi Bölümü Bölüm Başkanı)Yrd. Doç. Dr. Siber Demirarslan


Öğr. Gör. Bülent Koparan


Öğr. Gör. Aydın Aydemir


Öğr. Gör. A. Oya Akbulut

 

Programda Normal (Gündüz) ve ikinci öğretim (Gece) olmak üzere iki bölüm okutulmaktadır.

Program hakkında geniş bilgi için tıklayınız. (Ders listesi vb.)

Laboratuvarlar/Derslikler


 

English


Müdürlük İletişim Formu
Dahili Telefon Rehberi 

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli M. Y. O. - Yaylacık Mahallesi, Mahmutpaşa Cad. No: 151, P.K.: 41140 Başiskele - KOCAELİ - TÜRKİYE
Tel: +90(262) 349 43 51 - 349 43 52 Fax: 349 39 97 kmyo@kocaeli.edu.tr