Uzaktan Eğitim Giriş

UE Sistemine Giriş

Şifremi Unuttum

 

Sayaç

mod_vvisit_counterBugün464
mod_vvisit_counterDün311
mod_vvisit_counterBu Hafta775
mod_vvisit_counterBu Ay775
mod_vvisit_counterTamamı2,650,593
Anasayfa Hizmetler Danışmanlık
PDF Yazdır e-Posta

Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetleri

Üniversitemizin Eğitim ve Öğretim yönetmeliğine göre her öğrenciye Üniversite’ye girişinden itibaren ilişkisi kesilinceye kadar geçen sürede, kayıt, eğitim-öğretim çalışmaları ve öğrencinin Üniversite yaşamı ile ilgili sorunlarında kendisine yardımcı olmak üzere, bölüm veya program başkanlıklarınca bir öğretim elemanı danışman olarak seçilir. Danışmanlık hizmetinin gereği gibi yürütülmesini sağlamak üzere bölüm veya program başkanınca denetim yapılır.

Akademik danışmanlığın etkin bir şekilde yürütülmesi, öğrencinin öğrenim durumunun izlenmesi ve kontrolünün sağlanması amacıyla, her öğrenci için bir öğrenim durumu izleme dosyası tutulur. Üç nüsha olarak düzenlenen bu belgenin biri, akademik danışmanda; ikincisi, ilgili bölüm veya program başkanlığında ve üçüncüsü öğrenci işleri bürosunda korunur.

Burslar
Rektörlüğümüz tarafından eğitim döneminin başlangıcında (Eylül) maddi durumu iyi olmayan öğrencilere yemek ve nakit olarak belirli bir kontenjan dahilinde burs verilmektedir. Konuyla ilgili olarak gerekli duyurular okulumuz tarafından yapılmaktadır.

 

English


Müdürlük İletişim Formu
Dahili Telefon Rehberi
Mezun Bilgi Sistemi 

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli M. Y. O. - Yaylacık Mahallesi, Mahmutpaşa Cad. No: 151, P.K.: 41140 Başiskele - KOCAELİ - TÜRKİYE
Tel: +90(262) 349 43 51 - 349 43 52 Fax: 349 39 97 kmyo@kocaeli.edu.tr